Rolety wewnętrzne na okna – jak wybrać najodpowiedniejsze?

Rolety wewnętrzne to obecnie prawdopodobnie najbardziej popularne rozwiązanie, które służy zasłanianiu okna i uzyskiwaniu prywatności. Kiedyś większym zainteresowaniem cieszyły się żaluzje, ale obecnie sytuacja się zmieniła i chętniej wybieramy bardziej funkcjonalne oraz ładniejsze rolety.

Decyzja o kupnie dobrych rolet może być jednak co zaskakujące dość trudna. Przede wszystkim wybór na tym polu jest ogromny. Możemy szukać różnorakich tkanin, materiałów czy wzorów. Dlatego właśnie warto wiedzieć na co zwracać uwagę dokonując takiego wyboru. Czego będziemy potrzebować? Znajdziemy na rynku wiele firm, które sprzedają rolety. Liczba jest tak naprawdę ogromna a ceny zróżnicowane, przede wszystkim w zależności od tego jaki materiał by wybrany do przygotowania rolet.

Wybór rodzaju rolet. Rolety bezinwazyjne, które nie wymagają wiercenia na pewno będą najwygodniejsze, ponieważ nie powodują problemów z montażem. Umieszczone będą na oknach, przy użyciu specjalnych zaczepów, które umieszcza się na skrzydle okiennym. Wadą takiego rozwiązanie będzie to, że prowadnice tych rolet wykonuje się z żyłek i dlatego mogą się one przesuwać. To sprawi, że mogą się pojawiać niekorzystne prześwity w takich roletach. Jeśli na oknie znajdują się wywietrzniki to trzeba sprawdzić czy sprzedawca przygotował specjalne przedłużane haki. Są one koniecznością, by dało się takie rolety zwiesić na skrzydłach okiennych.

sposoby montażu roletRolety inwazyjne to już takie rozwiązanie, które będzie wymagało od nas wiercenia, ale z drugiej strony jest to produkt, który dużo lepiej trzyma się okna. Takie rolety maja też specjalne prowadnice, które nie będą pozwalały na powstanie prześwitów. Wadą takiego rozwiązania będzie to, że w oknie trzeba wykonywać otwory a to będzie decydowało o tym, że pojawia się na nim stałe oszpecenie.

Jeśli w przyszłości zmienimy rolety i te wykorzystywane nie będą pasować do wykonanych dziurek to nie będzie się dało ich usunąć. W sprzedaży mamy wiele różnych tkanin, które różnią się od siebie teksturą, kolorem oraz tym jak wiele światła przepuszczają. Najdroższe materiały to właśnie te, które przepuszczają mało światła, również dlatego, że często są one podklejone gumą. Trzeba pamiętać, że nie musimy do każdego pomieszczenia wybrać takich samych tkanin. Każde pomieszczenie ma swoją specyfikę i oczywiście rolety tam wykorzystywane mogą się między sobą różnić.