Rolety zamiast zasłon i firanek

Najważniejszym zadaniem wszelkiego rodzaju rolet jest oczywiście blokowanie nadmiaru światła wpadającego do wnętrza, ale ich rola dekoracyjna też jest nie do przecenienia. Szeroki wybór rolet na rynku sprawia, że aranżacja wnętrz wykonywana z ich udziałem jest prosta i pozwala rozwinąć skrzydła kreatywności.

Jeśli ktoś jest przywiązany do firanek i zasłon, może je oczywiście zachować, ale nie ma takiej konieczności. Rolety mogą być wykorzystywane we wszystkich typach wnętrz i na pewno nie będzie to ze stratą dla nich. Rolet nie należy się bać w szczególności w małych pomieszczeniach, gdyż za ich pomocą można całkiem skutecznie powiększyć je wizualnie. Odsłaniają też parapety, które teraz mogą pełnić rolę chociażby półki. Szczególnie trzeba podkreślać różnorodność deseni i kolorów, jakie prezentują rolety. Jeśli coś się nam wymyśli lub zamarzy, możemy być niemal pewni, że gdzieś to można dostać, a nawet jeśli nie będzie w ofercie określonego koloru czy wzoru, zawsze można złożyć specjalne zamówienie. 

Rolety zamiast zasłon także świetnie sprawdzą się w obiektach użytkowch jak naprzykład salon fryzjerski. Jeżeli zastanawiasz się jak zaprojektować swój salon, jak zadbać o jego wyposażenie i odpowiednie światlo zapraszamy na stornę: 

Wzory kwiatowe, geometryczne czy nawet złożone obrazki? Nie ma problemu. Do tego cała paleta barw. To jakie konkretnie rolety znajdą się w naszych pomieszczeniach zależy oczywiście od naszego gustu i od naszych upodobań, ale warto jest poświęcić trochę czasu na zharmonizowanie ich z resztą pomieszczenia, spasować je z przeznaczeniem i charakterem miejsca, gdzie będą się znajdowały. Inne rolety będziemy chcieli umieścić w kuchni, a inne w pokoju nastoletniego dziecka. Od strony technicznej możemy wyróżnić kilka grup rolet. Najpopularniejsze są zwykłe rolety materiałowe, które nie przylegają do okna tylko spokojnie zwisają przed nim.

rolety kuchenne Nawija się je na specjalnej szpuli za pomocą sznureczka lub podobnego mechanizmu. Jeśli chce się mieć roletę lepiej przylegającą, można zastosować specjalne prowadnice po bokach. Wtedy można też wykorzystać specjalną kasetę umieszczaną na spodniej stronie okna, w której chować się będzie nasza roleta. Dużą różnicę robi to, z jakiego materiału się skorzysta. Zwykła płachta tkaniny będzie blokowała część światła, a resztę rozproszy. Można zastosować razem z nią srebrzenie lub podgumowanie. Dzięki czemu promienie słoneczne zostaną zatrzymane niemal w całości. Współczesne rolety pasują do wszystkich pomieszczeń i nie ma żadnych problemów technicznych, które mogłyby nas powstrzymać przed umieszczeniem ich w łazience lub na dużych oknach i drzwiach balkonowych.