Zobacz również

Montaż żaluzji

Jeśli ktoś ma okna wychodzące na ruchliwą ulicę, albo też sąsiadujące z oknem sąsiada to na pewno będzie szukał jakieś prywatności. W takiej sytuacji sprawdzającym się rozwiązaniem będą zawsze rolety lub żaluzje.

Można podjąć decyzję o ich montażu praktycznie w każdej sytuacji niezależnie od stadium budowy domu czy wieku naszych okien. Znajdziemy rolety, których montaż jest zróżnicowany, można je montować do ściany, sufitu czy okiennego skrzydła Żaluzje W latach 90-tych w naszym kraju bardzo popularne były przede wszystkim żaluzje, które obecnie przeżywają swój renesans. Przede wszystkim bardzo modne stają się drewniane żaluzje, które świetnie się sprawdzają i są rzeczywiście fajnym rozwiązaniem.

Jednak nie zmienia to faktu, że cały czas istnieją i są wykorzystywane także aluminiowe żaluzje. Tego typu propozycja przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku tych pomieszczeń, gdzie chcemy się chronić przed silnym nasłonecznieniem. W ofercie mamy także żaluzje z tworzywa sztucznego. Są one tanie, ale trzeba się liczyć się z tym, że z ich jakością jest jednak różnice. Żaluzje nam oferowane są przygotowane ze specjalnych listewek, które nazywa się lamelkami. Te listewki mają różną szerokość i zawieszone są na szynie, w której znajduje się cięgno.

montaż drewnianych żaluzji W drewnianych modelach dodatkowo stosuje się listwę maskującą, która ma sprawiać, że takie rozwiązanie będzie lepsze estetycznie. Mocowanie listewek jest tutaj różne i dużo zależy od tego jaka forma jest w konkretnym produkcie zastosowana. Najczęściej jednak wybiera się specjalną żyłkę, po której żaluzje są prowadzone. W niektórych modelach wprowadza się obecnie specjalne mechanizmy, które pozwalają na to, by sterować takimi żaluzjami automatycznie. Największą wadą żaluzji będzie jednak to, że trudno się je odkurza. Ten kłopot szczególnie odczuwać będą właściciele żaluzji drewnianych. Dlatego, jeśli chcemy sobie z tym poradzić trzeba mieć specjalne szczotki do czyszczenia żaluzji. To jednak nie zmienia faktu, że żaluzje raczej nie sprawdzą się w domu alergika.