Zadaszenie tarasu i balkonu - kolorowe markizy tarasowe.

Jednym z najciekawszym rozwiązaniem zadaszenia balkonu i tarasu jest markiza tarasowa, która zdobywa coraz więcej fanów. Markiza rewelacyjnie ochroni balkon lub taras zarówno przed nadmiernym słońcem.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru markizy to pytanie zadawane przez niejedna osobę. Postaramy się przybliżyć nieco temat i wspomóc w podjęciu decyzji o wyborze najbardziej odpowiedniej markizy. Przy obecnie panujących trendach w budowie domu, ciężko znaleźć dom bez nawet malutkiego tarasu czy balkonu. Taras to miejsce spotkań z przyjaciółmi, niedzielnych śniadań z rodziną czy popołudniowego wypoczynku w letnie dni. Najczęściej chcąc czerpać jak najwięcej z promieni słonecznych, na miejsce tarasu wybieramy południową lub południowo – zachodnią część budynku.

W ostatnich latach jednak mamy w kraju iście afrykańskie upały, które niekiedy są bardzo męczące i w takiej sytuacji zaczynamy marzyć o odrobinie cienia. Wtedy warto zadbać o zadaszenie tarasu i tutaj świetnie sprawdza się markiza. Markiza oprócz osłony znacznej części tarasu, będzie również chronić okna, przez co zmniejszy się temperatura wewnątrz pomieszczeń. Bez względu jednak na to z której strony jest taras, nie będzie on ochroniony od deszczu, zatem warto zatroszczyć się o zamontowanie takiego zadaszenia, będzie ono zawsze dodatkową ochroną zarówno przeciwdeszczową, jak i przeciwsłoneczną. Markizy są wykonane z materiałów nieprzemakalnych, odpornych na działanie promieni słonecznych i oraz bardzo wytrzymałych na obciążenia wiatrem.

materiały na markizy Każdy materiał z którego są wykonane powinien być dobrze zaimpregnowany, odporny na kurz, pleśń, butwienie, działanie wody i oleju. Chronią równocześnie taras i to co się na nim bezpośrednio znajduje, ale także wnętrze domu przed nadmiernym gorącem. Do tego jeśli odpowiednio dobierzemy ich kolor i kształt, staną się prawdziwą ozdobą elewacji naszego domu. Sterowanie markizą może być ręczne lub za pomocą silnika z wyłącznikiem. Dostępne są także specjalne czujniki, które dbają o to by markiza rozwijała się przy odpowiedniej temperaturze nasłonecznienia, a zwijała podczas zbyt silnego wiatru, nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Daszek markizy można zwinąć na elewację budynku lub schować wszystko w specjalnej kasecie aluminiowej przymocowanej do ściany budynku. Podczas zakupu markizy dobry sprzedawca powinien zapytać nas oczywiście o wymaganą szerokość i długość zadaszenia, ale także o przewidziany sposób zamontowania, kąt nachylenia, sterowanie, przechowywanie w czasie zimy, a także pomóc w wyborze tkaniny.