Zobacz również

Jak czyścić i dbać o rolety?

Rolety nie są wyłącznie dekoracją, ale przede wszystkim mają charakter funkcjonalny i takie właśnie funkcjonalne zadania mają do wykonania. Chodzi o to, by chronić dom przed nadmiernym oświetleniem czy nagrzaniem.

Dlatego o swoje rolety warto dbać, by dobrze nam służyły i to przez jak najdłuższy okres czasu. Niezależnie od tego jakie rolety posiadamy trzeba je czyścić. Ten sposób czyszczenia może się jednak różnić w zależności od posiadanego produktu. Podpowiadamy więc jak rolety powinno się czyścić. Czyszczenie rolet powinno być realizowane regularnie. Odpowiednia pielęgnacja to gwarancja, że będzie można oczekiwać iż rolety bez problemu nam przez kilka lat będą służyć. Jeśli chcemy osiągnąć tutaj pozytywne efekty będzie trzeba regularnie o nie dbać.

Czyszczenie rolet uzależnione jest od tego jak są one wykonane. Najbardziej znane i najchętniej wybierane rolety to te materiałowe, które potrzebować będą specjalnej pielęgnacji. Trzeba pamiętać, że takie rolety nie lubią wody, dlatego ich czyszczenie na mokro nie powinno być realizowane. W ten sposób bowiem dojdzie do utraty koloru oraz odkształceń, które sprawią, że korzystanie z takiej rolety nie będzie już możliwe. Dlatego czyszczenie powinno być wykonywane lekko odkurzaczem albo delikatnie suchą ściereczką.

tkaniny na roletyZwykłe rolety materiałowe oczywiście nie nadają się ani do prania ani do prasowania. Trzeba uważać, ponieważ rolety są pokrywane także warstwą gumy i ich prasowanie sprawi, że zniszczona będzie nie tylko roleta ale również żelazko. Dlatego właśnie będzie trzeba umieć odpowiednio o taki produkt zadbać. Jeśli chodzi o możliwość prania to istnieje ona wyłącznie w przypadku rolet rzymskich. Wykonywane są one z takich samych tkanin jak zasłony czy firany, dlatego w tym przypadku pranie rzeczywiście może być wykonywane. Można będzie decydować się na czyszczenie czy to chemiczne w pralni czy też ich samodzielne pranie, ponieważ można je łatwo zdjąć i takie pranie nie będzie stanowić wielkiego wyzwania, każdy sobie z tym poradzi.