Jak dbać o rolety okienne

Rolety okienne to bardzo popularne obecnie rozwiązanie, które jest dość często wykorzystywane. Jeśli jednak zależy nam na tym, by rolety wyglądały tak efektownie jak po zakupie przez wiele lat to będzie trzeba o nie odpowiednio dbać.

Między innymi właśnie regularne czyszczenie to element, który decyduje o estetyce rolet i ich wytrzymałości. Mogą one być przygotowywane z różnorakich tkanin, które będzie trzeba umieć odpowiednio czyścić i utrzymywać w dobrym stanie. Tkaniny w różny sposób reagują na wodę i jest to taka kwestia, która koniecznie musi być brana pod uwagę. Czym czyścić rolety? Jeśli chcemy dbać o rolety to musimy powinniśmy pamiętać, że taką ważną kwestią będzie zawsze regularność. Najważniejszą kwestią, która powinna być dla nas ważna to między innymi dbanie o to, by nie dochodziło do nadmiernych zabrudzeń. Roleta powinna być systematycznie odkurzana.

Trzeba robić to odkurzaczem albo ściereczką. Oczywiście w przypadku odkurzacza wykorzystujemy niewielką siłę ssącą. Jeśli pojawiają się jakieś większe plamy to można zdecydować się na wykorzystanie jakieś wilgotnej szmatki. Jeśli w ogóle myślimy o wykorzystywaniu jakiegoś detergentu to trzeba pamiętać o tym, by był on delikatny. Natomiast, jeśli regularnie sprzątamy i czyścimy roletę to powinniśmy w ten sposób zadbać o to, że nie pojawią się jakieś głębsze zabrudzenia. Decydując się na użycie środków czyszczących należy pomyśleć o tym, by wcześniej sprawdzić jak będą one działać na roletę i czy przypadkiem nie będzie dochodziło do jakiegoś odbarwienia.

odpowiednia pielęgnacja roletJak czyścić rolety rzymskie? Rolety rzymskie wykonywane są z odpornych tkanin i dlatego można czyścić je chemicznie a niektóre z nich będzie można także prać. Stworzona konstrukcja takich rolet ma nawiązywać do firanek czy zasłoń i dzięki temu będzie można je bez problemu zdejmować do prania. Nie ma z tym żadnego problemu i taka roleta nie powinna być zniszczona. Błędy popełniane przy czyszczeniu rolet Rolety są specyficznym produktem, który musi zachować swoją formę, ponieważ jeśli będzie zdeformowany nie będzie mógł dobrze spełniać swoich funkcji. Taki podstawowy błąd, który pojawia się przy czyszczeniu rolet to moczenie tkaniny, gdyż właśnie nadmiar wody może odkształcić rolety. Oprócz tego błędem będzie także korzystanie z silnych środków czyszczących, ponieważ taka tkanina rolety może ulec bardzo szybko odbarwieniu i w związku z tym nasza roleta nie będzie się już ładnie prezentować. Jeśli doszłoby do umoczenia rolety trzeba ją położyć na płaskiej powierzchni, tak by nie doszło do jej odkształcenia.